Navigation


 

Püf Noktası Noktaları

Püf Noktası Noktaları

  Kilo Almak İçin Ne Neler Yenilmeli Tüketilmeli Nasıl Beslenmeli Yolları Yöntemleri Kilo alma ihtiyacı özellikle sporcular için yada normalden zayıf olan metabolizmalar için gerekebilir. Kilo alabilmenin ilk kuralı tükettiğimizden çok enerjiyi vücudumuzda bulundurmamızdır. Tabi bilinçli ve sonuca yönelik beslenme içerisinde yeterince karbonhidrat şeker yağ ve protein kaynakları besin olarak kullanılmalıdır. Ne Zaman Kilo Almalı? İnsanların kilo alma ihtiyacının ya da ist..

Devamı

Yaz Aylarında Cilt Tipinize Göre Güneşlenin
Yaz Aylarında Cilt Tipinize Göre Güneşlenirken Dikkat Edilmesi Gereken Bronzlaşma Önerileri Nelerdir Arkadaşınızın güneş kremini kullanmak mı? Kesinlikle unutun. Bronzlaşma kişisel bir konu, üstelik güneş altında hiç birimiz eşit değiliz! Çok dayanıklı tip dahil, tüm cilt tipleri güneş ışığından etkilenir. Bu etkiler sonucu güneş yanıkları oluşabilir. İşte kızıl, sarışın, kumral, esmer her cilt tipi için korunma ürünü ve öneriler püf noktaları tüm merak ettiğiniz bronzlaşma hakkında bilgi..

Devamı

Cilt Lekelerinden Kurtulma Yolları
Cilt Lekelerinden Kurtulma Yolları ve Yüzeysel Orta Derin Peeling Nedir Nasıl Yapılır Uygulanır az aylarında güneşin ciltler üzerinde etkileri yoğunlaşarak artar. En önemli etkisi ise bronzlaşma ile iyice ortaya çıkan ciltteki siyah lekelerin koyulaşarak daha belirgin hale gelmesidir. Güneş koruyucu kullanımındaki yetersizlik, koruyucuları sık sık tekrarlamama, yazın cildi güneşe karşı hassaslaştıran ilaç kullanımı yaz aylarında lekelerin artmasına neden oluyor. Lekelerin koyulaşması..

Devamı

Cilt bakımı tüm gün devam eden bir süreçtir. Bu süreç sabah uyandığınızda başlar ve tüm gün sürer. Peki Sabah cilt bakımı nasıl yapılır, neler kullanılır? İlk olarak sabah kalktığınızda su ve sabunla cildinizi iyice yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Bir süre sonra yani cilt kuruduktan sonra tonikle temizleyin. Yüzünüzü temizlediğiniz pamuğa baktığınızda çok şaşıracaksınız. Az önce cildinizi sabunla temizlememiş gibi pamuk kirlenir. Çünkü sabun toniğin ulaşabildiği kadar cildin d..

Devamı

Gün boyu birçok yıpratıcı etkiye maruz kalan cildimiz, günün yorgunluğunu hayat sakinleşmeye başladığında akşam cilt bakımı ile üzerinden atabilir. Peki Akşam cilt bakımı nasıl yapılır, neler kullanılır? Akşam bakımı da sabah bakımına benzer. Özellikle makyajlıysanız yüzünüzü ve boynunuzu önce sabunla yıkayın, daha sonra tonik veya losyon, bunlar yoksa süt ile iyice silerek temizleyin. Yüzünüzde fondöten veya pudra artığı bırakmayın. Daha sonra cildinize sabah kullandığınızdan biraz daha ..

Devamı

Ergenlik Sivilcesi Akne Nedir Nasıl Oluşur Cilt Bakımında Pratik Çözümü ve Püf Noktaları Nelerdir   Acıbadem Hastanesi Çocuk Endokrinolojisi, Büyüme ve Ergenlik Bölüm Sorumlusu Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz, ergenlik döneminde en fazla görülen sorunlarla ilgili sorularımızı yanıtladı. Ergenlik dönemindeki gençlerin çoğu, yüzlerini kaplayan sivilceler nedeniyle kendilerini kötü hissediyor. Prof. Dr. Büyükgebiz, gençleri uyarıyor. Kozmetik ürünler peşinde koşmayın! Sivilcenin ila..

Devamı

  Cildinize uyguladığınız sabah ve akşam bakımının yanında haftada bir kez uygulayabileceğiniz bazı doğal maskeler yardımıyla da cilt bakımı yapabilirsiniz. 1 adet yumurtanın beyazını iyice çırparak kabartın. İçine bir komposto kaşığı bal ile birkaç damla bademyağı ilave edin. Bu karışımı krema haline gelinceye kadar çırpın (eğer cildiniz kuru ise badem yağını birkaç damla daha fazla katabilirsiniz). Hazırladığınız kremi sabahları yüzünüze sürüp 1-2 saat bekleyin ve daha sonra yü..

Devamı

Pürüzsüz Tertemiz Kırışıksız Bir Cilt için Cilde Sahip Olmak İçin Altın Pratik Püf Noktası Öneriler   Pürüzsüz bir cilt için altın tüyolar. Düzenli bir vücut bakımı 3 aşamada mümkün: Temizleme, arındırma ve nemlendirme. Düzenli bir vücut bakımıyla cildinizi pürüzsüz, esnek ve yumuşak tutabilirsiniz. Bu bakımda duş jelleri, peeling ürünleri ve nemlendiriciler en büyük yardımcınız olacak. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak tüm kadınların ortak isteği. Cilt sağlıksız beslenmeden str..

Devamı

Ünlülerin Cilt Bakımı Uygulamaları
Ünlülerin Cilt Bakımı Uygulamaları Nasıl Yapılır Uygulanır Merak Edilen Püf Noktaları Nelerdir Muhteşem görünüşlerini pahalı ürünler ve bir dizi estetik ameliyatlara borçlu olduğunu düşündüğümüz yıldızlar da güzellikleri için pratik yöntemlere başvuruyor. Şov dünyasındaki ünlülerin güzellikleri için en çok doğal ürünlerden yararlandıkları kimin aklına gelir? Ünlüler de daha güzel görünmek için birçok kadının rahatlıkla uygulayabileceği pratik yöntemleri tercih ediyor. Alman Bild Gazet..

Devamı

Sağlıklı Cilt ve Yüz Temizliği için Nasıl Yapılır Uygulanır Püf Noktaları Pratik Bilgileri Nelerdir   İyi bir yüz temizliği, ciltteki yağın kirlenen kısmını ve fazlasını arındırmalı ancak tümünü silip süpürmemelidir. Bütün bir yıl yaz mevsimini bekliyoruz. Ama hepsi iki aydan ibaret ve hemen geçip gidiyor. Eylül ayını yarıladık bile! Havada tatlı bir serinlik ve rüzgar hakim. Yağmur ise yağdı yağacak. Sonbahar evimize ve kendimize döndüğümüz bir mevsim. Zaten sıcaktan kaçmay..

Devamı

EkstraBUL © 2014