Navigation


 

Diyet ve Zayıflama

Diyet ve Zayıflama

Al Bölümler

  Hangi diyetle en hızlı ve çabuk zayıflarım sorusu sorun haline dönüşmesin. En iyi diyet kilo verme zayıflama yöntemi şeklinde bir yöntem ne yazık ki yoktur, her metabolizma diğerinden farklı özellikler gösterir, dolayısı ile kilo vermek zayıflamak için farklı besin tüketim biçimleri ve egzersizler uygulanmalıdır. Hangi diyet sürecinin nasıl gerçekleşeceği ve nasıl neler tüketileceği uzmanlar tarafından belirlenmelidir. Diyetiniz ne kadar sağlıklı yiyecekler içeriyorsa, kalorini..

Devamı

  Neden çok yemek yiyoruz yeme isteği neden kaynaklanıyor, psikolojik ve metabolizmik nedenlerle çok yeme hakkında bilmeniz gerekenler. Aç olan zihniniz yoksa mideniz mi? Duygusal beslenme konusunda uzman Doktor Roger Gould, www.shrink yourself.com adlı web sitesinde duygusal nedenlerle aşırı beslenme konusunda önemli bilgilere yer veriyor. Dr. Gould’a göre aşağıdaki tespitlerden birine ‘Evet’ diyorsanız duygusal besleniyorsunuz demektir. *Açlığım aniden ortaya çıkıyor. ..

Devamı

Diyet Zayıflama Formda Kalmak için Kaçınılması veya Kesinlikle Yapılmaması Gerekenler   Başarılı bir diyetten zayıflama programından sonra nelere dikkat etmeliyiz neleri yapmamalı veya kaçınmalıyız. Fazla kilolardan kurtulmak ve formda kalmak için çeşitli egzersizler yapar, sağlıklı yiyeceklere yönelik ve karbonhidratlardan uzak dururuz.   Ancak egzersiz yaparken ya da beslenmelerini düzenlerken pekçok doğru bildiğimiz yanlışlara düşeriz.   Forbes de..

Devamı

Diyet ile Kilo Verip Zayıflamanın 10 Altın Kuralı Püf Noktası Dikkat Edilmesi Gerekenler   Diyet yaparak kilo verebilmek ve zayıflamak için dikkat edilmesi gereken en önemli şeyler püf noktalar aşığıdaki 10 maddede sıralandırılmıştır. Nelere dikkat etmeli nasıl diyet yapmalı? 1 Kilo alma nedeniniz belirlenmeden sadece diyet veya egzersiz ile yola çıkmayın! “Teşhis olmadan tedavinin de mümkün olmayacağını” aklınızdan çıkarmayın.   2 Hangi programa başlarsanız başl..

Devamı

Ender Saraç Zayıflama Çayı Hazırlanışı Tarifi Nasıl Yapılır Kullanılır   Ender Saraç zayıflama çayı televizyon tv programlarında sıkça gördüğümüz hep sonraya bıraktığımız ve tarifini unuttuğumuz bir kür, başvuru niteliğinde hazırlanışı ve kullanımı bu yazının devamında bulabilirsiniz. Ender, Saraç, Zayıflama, Çayı, Hazırlanışı, Tarifi, Nasıl, Yapılır, KullanılırEnder saraç zayıflama çayı tarifi   Diyetisyen ender saraç sizlere zayıflamak için farklı bir çay tarif..

Devamı

Maydonoz Kürü ile Diyet ve Zayıflama Nasıl Olur ve Yapılır   Maydonoz sofralarımızın vageçilmez tadı ve yeşik baharatıdır. Sofra kültürümüzde birçok kullanım alanı olan maydonoz aynı zamanda diyet zayıflama dostu ve sağlık bekçisidir, nasıl mı? Sorunun cevabı Maydonoz Kürü'nde gizli. Maydanoz suyu kürü doğal zayıflama yöntemlerinden biridir. Maydanoz suyu kürü göbek ve karın bölgelerinde toplanan yağların yakılmasına olanak sağlayarak bu bölgelerde ciddi oranda incelme göster..

Devamı

  Zayıflamak isteyip bunu başaramıyorsanız sizler için hazırladığımız pratik zayıflama önerilerimize bir göz atmanız gerekiyor olabilir. 1- Hangi çeşit peynir tüketiyorsun? Diyet listelerinin vazgeçilmezi kibrit kutusu büyüklüğündeki peynirlerdir. Ancak listenizde peynir çeşidi belirtilmemişse, kalorisi yüksek peynirlerden tüketiyor olmanız yüksek ihtimaldir.Keçi peynirini tercih etmenizdir. Unutmayın inek peyniri, keçi peynirine % 40 oranla daha kalorilidir.   ..

Devamı

Yetersiz yada Fazla Uyku Diyet ve Zayıflama arasındaki keskin bağ   Peki uyku zayıflama ve diyet programı uygulayanları nasıl ve ne kadar etkiler. ABD’de yapılan araştırma, gerektiği kadar uyuyanların kilo kaybının yarısından fazlasının, az uyuyanların ise kilo kaybının yalnızca dörtte birinin yağ olduğunu gösterdi. Araştırmacılar, yetersiz uykunun, kandaki açlık hormonu ghrelinin seviyesini artırdığını, dolayısıyla kişilerin daha çok acıkmasına neden olduğunu vurguladı. ..

Devamı

  Kilo vermemenize neden olan etkenler diyetlerinizi başarısızlıkla sonuçlandırabilir. İşte sizlere kilo verirken diyet yaparken beslenmenizde ve bünyenizde dikkat etmeniz gerekenler. Kilo sorunu olan herkesin bir bazen birden fazla- kilo sabotajcısı oluyor. Bu sabotajcı bazen kanda aşırı yükselen insülin, az üretilen tiroid hormonu, çok üretilen kortizol, çok fazla düşen şeker, bazen kaygı durumları, korkular, endişeler, kısacası “mutsuzluk halleri”, bazen de içine düşülen y..

Devamı

Kiloyu Kilonuzu Kalıcı Olarak Sürekli Kontrol Altında Tutmak için Neler Yapmak Gerek   Kalıcı Sürekli Kilo kontrolü önemli bir sorun, öncelikle diğer tüm önerilerde olduğu gibi düzenli ve sağlıklı beslenme ana kural olarak karşımıza çıkıyor. Tabiki egzersizleri de önemsemeliyiz. Aslında değişmesi gereken ana kural belki de hayat için yaşamak değil sağlık için yaşamak olmalı. İşte size uyarılar Püf Noktaları ve Dikkat Edilmesi gerekenler.. Kışın giysilerle örtülen fazla kilola..

Devamı

EkstraBUL © 2014