Navigation


 

Pratik Bilgiler Püf Noktaları

Pratik Bilgiler Püf Noktaları

Yağ Yakmaya Diyete Zayıflamaya Kilo Vermeye Yarayan Besin ve Yemekler   Diyet Yaparken Zayıflamaya Kilo Vermeye Çalışırken yağ yakıcı gıdalar ve besinler tüketmeniz ve yemekler yemeniz gerekir, peki ama yağ yakmaya yardımcı bu besinler ve püf noktaları nelerdir. Az yağlı süt, az yağlı yoğurt ve peynir: Bunların ortak sırrı içerdikleri kalsiyumdur. Nutrition Reviews isimli dergide yer alan 90′dan fazla araştırmanın yeniden gözden geçirilmesiyle bol kalsiyum alımıyla iyileşen v..

Devamı

  Zayıflamak isteğinden daha güçlü bir istek olan açlık ve iştah kilo vermenin önündeki en büyük engellerden biridir. Bu hissi ortadan kaldırmak için sizlere 5 önemli önerimiz var. 1. Çantanıza rujunuz ve parfümünüzle birlikte 2 öğünlük meyve meyve de atın (taze, kuru veya yüzde 100 saf meyve suyu).   2. Gününüze enerjinizi artıracak bir meyve suyu karışımıyla başlayın enerjinizi daha da artırmak için listeyeceviz, fındık da ekleyin.   3. Atıştırma krizl..

Devamı

Yemek Yeme Beslenme Alışkanlıklarını Değiştirerek Zayıflama   Çoğumuz belirli bir düzenle beslenme alışkanlıklarımızı şekillendirip sürekli aynı gidaları tüketerek hayatımızı sürdürüyoruz, oysa beslenme alışkanlıklarımızda yapacağımız küçük değişiklikler vücut dengemizi daha iyi bir noktaya ulaştırabilir. Bunun için normalden farklı bir beslenme tarzı uygulamanız yeterli olabilir. 1- Gün içerisinde yediğimiz tatlıların, bir gece önceki uyku süremizle ilgisi olduğunu biliyor m..

Devamı

Kilo Verirken Diyet Yaparken Zayıflarken Uyulması Gereken 10 Altın Kural   Diyet yapıyorsunuz kilo vermek zayıflamak istiyorsunuz, peki nelere dikkat etmeniz gerek işte size cevaplar. 1 Kilo alma nedeniniz belirlenmeden sadece diyet veya egzersiz ile yola çıkmayın! “Teşhis olmadan tedavinin de mümkün olmayacağını” aklınızdan çıkarmayın.   2 Hangi programa başlarsanız başlayın mevcut ağırlığınızın yüzde 3-5’inden fazlasını kaybetmeyi düşünüyorsanız önce bir doktor..

Devamı

İştah Yemek Yeme İsteği Açlık Tokluk Hissi Nasıl Azaltılır Arttırılır   İştah, yani anlaşılır ifade ile yemek yeme isteği zayıflama kilo verme ve diyet programlarının en büyük sorunudur. Açlık hissi uygulanan diyet programını riske sokar ve sizi bitmek tükenmek bilmeyen bir yeme isteğine sürükler, işte bunu önlemek için yapılabilecek bazı yararlı şeylerin listesi. Bu listedekileri uygulayarak tokluk hissinizi koruyup arttırabilirsiniz. 1) Sabah kahvaltılarında bir adet haşlan..

Devamı

  Düzenli ve dengeli beslenme sihirli sözcükler, ama birçoğumuz bu sözcüklerden gerçekten anlamamız gerekenleri anlamıyoruz. Dengeli ve düzenli beslenme günlük enerji kalori tüketimimize uygun ve vücudumuzun gereksinimlerine uygun beslnemiz sağlığımız için çok önemlidir. Beslenme sağlık açısından çok büyük önem taşır. Doğru ve dengeli beslenerek hem sağlığınızı koruyabilir hemde estetik açıdan her zaman güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.   Hayatınızda akılcı bir..

Devamı

Nar Suyunun Diyet Zayıflama Kilo Verme ve Sağlıklı Beslenmeye Yararları   Nar tekerlemelere konu olmuş üzerine bilmeceler türetilmiş harika bir meyve, toplumumuz tarafından az tüketilen bir meyve olmasına rağmen yararları saymakla bitmeyecek türden. Prostat kanseri erkeklerde ölüme neden olan ikinci kanser türü olarak biliniyor. Eğer ameliyat sonrasında kanser tekrar ortaya çıkarsa erkeklik hormonu olan testesteronun seviyesi azaltılmaya çalışılıyor. Çünkü kanserli hücreler y..

Devamı

Diyet Yapmak Zayıflamak Kilo Vermek için Beslenme Önerileri   Diyet yapanların zayıflamak kilo vermek isteyenlerin bu süreci hızlandırmak için yapabileceği uygulayabileceği dikkat edebilebileceği birçok etken ve püf noktası var, durumunuzu destekelecek beslenme yemek yeme önerilerini kısaca şu şekilde özetleyebiliriz. Düşük yağlı yoğurt   Henüz kanıtlanmamış olmakla birlikte, haftada üç ila beş kez tüketilen az yağlı yoğurdun kadınlarda göğüs kanseri riskini azal..

Devamı

Sağlık Beslenme için Bilinmesi Yapılması Yenilmesi Yenilmemesi Gereken Besinler   Sağlıklı beslenme toplum olarak sonradan ortaya çıkardığımız bir kavram, bunun sebebi eski dönemlerde beslenme alışkanlıklarının zaten sağlıklı ve fast food olmayan ve aceleye getirilmemiş biçimde olmasıdır. Gelişen teknoloji ve ilerleyen zaman beslenme konusunda insanları bilinçsiz tüketim alışkanlığına yönlendirdi. Ama bunun önüne geçmek elimizde. Beslenirken dikkat edilmesi gereken püf noktaları ..

Devamı

Sabah Kahvaltı Öğlen Akşam Gece Egzersiz Öncesi Sonrası Ne Yemeli Nasıl Beslenmeli   Gün 24 saat ve her saat için farklı bir biyolojik durum yaşayan metabolizmamız doğru zamanlarda doğru besinlerle desteklenmelidir. Doğrudan neler yeneceği diyetisyenlerin önerileri ile yada sizin kendi bilincinizle oluşturduğunuz gıda tüketim alışkanlığı ile ortaya çıkar. Egzersiz öncesi   Sabah veya işten sonra ilk işiniz egzersiz olsun. Aç karnına jimnastik salonuna gitmek iste..

Devamı

EkstraBUL © 2014