Navigation


 

Ekstra Sayfalar

Ekstra Sayfalar

Al Bölümler

Radikal Büyük Cerrahi Kırık Çıkık Tedavisi Yöntemi Avantajı Nedir Nerde Nasıl Yapılır   Yöntemi: Gelişen tesbit materyalleri ve cerrahi teknikler, leğen kemiği(pelvis) büyük kırıkları, büyük eklemlerdeki parçalı kırıklar gibi geçmişte tedavi olanağı sınırlı olan durumlarda şaşırtıcı iyi sonuçlar alınması olanağı getirmiştir.    Farkı: Ortopedinin halen karşılaştığı en sorunlu kırık tipleri leğen kemiğinin bütünlüğünü bozan büyük kırıkları ve büyük eklem ..

Devamı

Protez Kırık Çıkık Tedavisi Yöntemi Avantajı Nedir Nerde Nasıl Yapılır   Yöntemi: Yaşlıların kalça kırık çeşitlerinden daha büyük kısmına uygulama şansı veren yeni protez dizaynları ile ameliyatın ertesi günü yürüme şansı veren uygulamalardır.    Farkı: Eski tedavi yöntemlerinin ameliyatlı veya ameliyatsız 2-4 aya varan yatak istirahati gerektirmesidir. Bu kadar uzun yatak yaşamı ciddi dahili promlemleri(kalp-akciğer sorunları, üre yükselmesi vs.) ve e..

Devamı

Kemik Stimulatörleri Kırık Çıkık Tedavisi Yöntemi Avantajı Nedir Nerde Nasıl Yapılır Yöntemi: Özellikle stress kırıkları, küçük kemik kırıklarında ultrasonik dalga ile kemik iyileşme hızını arttıran cihazlardır. Farkı: Hergün 20-40 dakikalık uygulama ile uygun seçilmiş kırıklarda iyileşme zamanını % 50 lere kadar kısaltmaktadır. Avantajı: Elektronik bir cihaz olan stimülatörler 1500-3000 $ a varan fiyatları nedeniyle profesyonel sporcularda veya iyileşme süresi çok uzun olan kırık..

Devamı

Kapalı Intramedüller Çivileme Closed Intramedullary Nailing Kırık Çıkık Tedavisi Yöntemi Avantajı Nedir Nerde Nasıl Yapılır   Yöntemi: Bacak ve kollardaki uzun kemiklerin eklem içi dışındaki kırıklarının (basit-parçalı) büyük bölümünde uygulanan, kırık hattının açılmadan, 2-3 cm lik kesilerden yapılan ve kırık iyileşme süresini kısaltan tekniklerdir.    Farkı: Kırık hattının açılmasında üç temel sakınca vardır. Kırık seviyesinde iltahap, sonucu gerçek bir felake..

Devamı

Fonksiyonel Immobilizasyon Functional Immobilization Kırık Çıkık Tedavisi Yöntemi Avantajı Nedir Nerde Nasıl Yapılır Yöntem : Klasik sert ve uzun alçılama mantığı yerine daha kısa, yarı sert, erken yük vermeye ve adele fonksiyonuna izin veren yeni bir alçılama tekniğidir. Burada kullanılan alçılar kaşıntı, allerji yapmamakta, kolayca banyo hatta deniz-havuza girme olanağı da tanımaktadır. Avantajı: Asıl büyük avantaj sadece büyük kısmı veya tamamı yarı sert-esneme olanağına sahip olma..

Devamı

Erken Agresif Rehabilitasyon Kırık Çıkık Tedavisi Yöntemi Avantajı Nedir Nerde Nasıl Yapılır   Yöntemi: Geçmişte kırık iyileşmesi sonrası başlayan fizyoterapi günümüzde etkin kırık tesbiti tekniklerinin verdiği olanaklar nedeniyle ameliyatların hemen sonrasında başlanabilmekte ve kırık iyileşme sürecinde tam fonksiyon için gereken eklem hareket açıklığı ve adele gücü büyük oranda sağlanmaktadır.    Farkı: Özellikle eklemi ilgilendiren kırık veya bağ ameliyatlada..

Devamı

Eksternal Fiksatörler External Fixator Kırık Çıkık Tedavisi Yöntemi Avantajı Nedir Nerde Nasıl Yapılır Avantajı, Farkı, Dezavantajı, Yöntemi: Açık kırık denilen dış yüzeyle ilişkili kırıklarda, eklem içi çok parçalı kırıklarda, ameliyat sonrası veya olmaksızın iltahap gelişmiş kırıklarda, kaynamayan yada yalnış kaynamış bazı kırıklarda eşsiz iyileşme olanakları sağlayan tekniklerdir. ..

Devamı

Artroskopik Arthroscopic Kırık Çıkık Tedavisi Yöntemi Avantajı Nedir Nerde Nasıl Yapılır Yöntemi: Eklem içi kırıkların bir kısmında eklemin açılmadan eklem dışından kırıkların tesbitini sağlayan, bu sayede ameliyat sonrası oluşabilicek eklem sertliği olasılığını azaltan, fizyoterapi ve tam fonksiyona ulaşma zamanını kısaltan tekniklerdir. Özellikle diz ve ayak bileği eklem içi kırıklarında cerrahinin temel amacı eklem yüzeyinde seviye farkı olmaksızın kırığı tamamen sabit bir biçimde tesb..

Devamı

24 Ekim 22 Kasım Akrep Burcu 21 Aralık 2012 Nasıl Etkileyecek Etkilenecek Neler Bekliyor 24 Ekim 22 Kasım tarihleri arasında doğan Akrep Burcunun 21 22 Aralık 2012 tarihinden nasıl etkileneceği etkileyeceği ve Akrep'leri nelerin beklediğini beklendiğini merak edenler için söylenebilecek şeyler; Tüm burçlarda olduğu gibi Akrep burcu için ön görülen bir önemli bir değişiklik bulunmamaktadır. ..

Devamı

23 Temmuz 22 Ağustos Aslan Burcu 21 Aralık 2012 Nasıl Etkileyecek Etkilenecek Neler Bekliyor 23 Temmuz 22 Ağustos tarihleri arasında doğan Aslan (Arslan) Burcunun 21 22 Aralık 2012 tarihinden nasıl etkileneceği etkileyeceği ve Aslan'ları nelerin beklediğini beklendiğini merak edenler için söylenebilecek şeyler; Tüm burçlarda olduğu gibi Aslan burcu için ön görülen bir önemli bir değişiklik bulunmamaktadır. ..

Devamı

EkstraBUL © 2014