Navigation


 

SPA

SPA

  Spa nedir, Neden Spa konsepti?   Kendini İyi Hissetmek İyilik duygusu, aile ve arkadaşlar, iş, tatil faaliyetleri, ilişkiler ve manevi inançlardan kaynaklanır. Yakınlık, ait olma duygusu ve yakın kişisel ilişkilerin verdiği destek çok önemlidir.Tarih boyunca mutluluğun bir hedef değil daha ziyade nasıl yaşadığımızın ve elimizde olanla nasıl mutlu olmamızdan kaynaklandığı söylenir. Şimdi ise sadece daha fazla paramız ve paranın satın aldığı şeylerimiz olursa daha mutlu ..

Devamı

  AVRUPADA SPA KÜLTÜRÜ Tarihsel açıdan bakıldığında Avrupa Spa kültürünün içecek ve banyo kürleri üzerine daha yoğun bir şekilde eğildiği görülüyor. Bu nedenle " bazı zamanlar aile grupları olarak " kür olanakları sunan ve tedavi edici suya sahip oldukları bilinen bölgelere bir kaç haftalık geziler düzenlenirdi. Hastalıkların tedavisinde veya önlenmesinde dahili ve harici şekilde uygulamak için bu yol kullanılırdı. Bu eski stile sahip bir çok kür banyosu su kürleri sunmaya h..

Devamı

  Spa'nın 7 temel direği Güzellik Yüz bakımı, paketler ve peelingler gibi bakımlar vücudu ve cildi temizler, bakım yapar ve rahatlatır. Özellikle sadece cildin altına girmekle kalmaz, daha derinlere kadar ulaşırlar, çünkü: Bir insanın dış görüntüsü ne kadar iyi ise, o insan kendini o derecede rahat hisseder. Uyum Masaj terapilerinde vücutta cildin hafifçe okşanması sonucu veya belli bir basınç uygulaması ile harekete geçirilen tedavi edici güçlerden yararlanılır...

Devamı

Spa ve Deniz Suyunu - 02/02/2013
Spa ve Deniz Suyunun İnsan Vücuduna Sağladığı Yararlar   Deniz suyunun insan vücuduna sağladığı yararlar Bilim adamları hayatın denizlerde başladığını, ilk hücrenin denizlerde oluştuğunu söylüyor. Yapılan araştırmalar da insan kan plazmasının deniz suyu ile özdeş olduğunu gösteriyor. 20. yüzyıl başında yapılan bir deney de bunun ispatı. Fransız biyolog Rene Quinton yaptığı bir deneyde kendisini bile hayrete düşüren bir sonuca ulaşmış. Hastalanıp ölmek üzere olan bir köpe..

Devamı

EkstraBUL © 2014