Navigation


 

Sorular Cevaplar

Sorular Cevaplar

Liposuction Vakumla Yağ Alma Aldırma Operasyonu Ameliyatında Bu risk jinekoloji ve ortopedi ameliyatlarında görülme sıklığından çok daha azdır. Son yıllarda liposuction ameliyatı esnasında ve sonrasında yapılan sıvı destek tedavilerinin gelişmesiyle bu komplikasyon riskiyle hiç karşılaşmıyoruz. Ancak operasyonu bir kilo verdirme yöntemi olarak kullanır ve 10-15 litre yağ alınırsa risk artmaktadır ki bu son derece hatalı bir yöntemdir ve yapılmamalıdır. ..

Devamı

İnsan doğuştan yağ hücresi sabit sayıda doğar. Kilo aldığımız zaman yağ hücrelerinin sayısı artmaz ancak hücre yapıları büyür. Örneğin basen bölgesinde 1000 adet yağ hücresiyle doğan insan liposuction ameliyatında bu hücrelerin yaklaşık 700-800 adedi vakumla emilir. Geriye kalan 200 hücre kilo alsanız da aynı yeterlilikte büyüyemez böylece ameliyat edilen bölgelerden kilo alması söz konusu olamaz. ..

Devamı

Vücutta yağ depolanabilecek yüz, gıdı, kol, bilek dahil her bölgeden alınabilir. ..

Devamı

Liposuction Vakumla Yağ Alma Aldırma Operasyonu Ameliyatında en çok 5000 cc yağ alınabilir. Bu kişiden kişiye ve uygulama yapılan bölgenin sayısına bağlı olarak değişir. Her hastadan bu oranda yağ alınacak diye bir kural yoktur. ..

Devamı

Kesinlikle hayır. Bu ameliyatlar vücud konturlarına şekil vermek amacıyla yapılır. Örneğin 70 kg bir bayan bu ameliyattan 60 kg olarak çıkması mümkün değildir. ..

Devamı

Ameliyat sonrası korse ne kadar süreyle giyilir? Sonrasında neler yapmak gerekir? Liposuction Vakumla Yağ Alma Aldırma Operasyonu Ameliyatında 3-4 hafta süreyle baskılı bandaj veya korse giyilir. Korse çıkarıldıktan sonra Starvac veya LPG benzeri cihazlarla operasyon alanındaki şişliklerin ve minimal düzensizliklerin kaybolması amaçlanır. ..

Devamı

Liposuction Vakumla Yağ Alma Aldırma Operasyonu Ameliyatında Akut safha ameliyatın 3. Haftası yani korse çıktıktan hemen sonra görülen sonuçlardır. 6. aya kadar iyileşme pozitif yönde devam edecektir. ..

Devamı

Liposuction Vakumla Yağ Alma Aldırma Operasyonu Ameliyatında Anestezi seçimi genellikle hastadaki yağ oranının fazlalığı ve yaygınlığı ayrıca hastanın kendi seçimiyle yakından ilgilidir. Eğer hasta istediği takdirde ve yağlanma bölgeleri az ise lokal anesteziyle gerçekleştirilebilir. ..

Devamı

Ameliyat sonrası görülen dalgalanmalar ve düzensizlikler nasıl önlenebilir? Liposuction Vakumla Yağ Alma Aldırma Operasyonu Ameliyatında Öncelikle bu durum ameliyatı yapan hekimin tecrübesiyle çok yakından ilgilidir. İkincisi ameliyatta kullanılan kanüllerin seçimiyle bu komplikasyonları engellemek mümkündür. Biz özellikle çok kanüllerle (liposhaping yöntemiyle ) dokuların daha az tramvazite edilmesiyle gerçekleştirdiğimiz için bu sorunlarla karşılaşmıyoruz. Yine operasyon sonrasında Star..

Devamı

Liposuction Vakumla Yağ Alma Aldırma Operasyonu Ameliyatında vücudun saklanabilir bölgelerinden yarım cm’lik küçük izlerle gerçekleştirmek mümkündür. Zaman içerisinde bu küçük izler çok belirsiz bir hale gelirler. ..

Devamı

EkstraBUL © 2014