Navigation


 

Saç Ektirme

Saç Ektirme

Yeni Teknoloji FUE Saç Ekimi Ektirme Operasyonu Ameliyatı Yönteminin Avantajları   Yeni FUE yöntemi ile Saç Ekimi Ektirme Operasyonu Ameliyatının Avantajlarını şu şekilde değerlendirebiliri; 2004 yılından beri kullanılan FUE yöntemi en son tekniktir. Hem hasta, hem de hekim için çok daha konforlu bir operasyondur. Teknolojik gelişmelere açık bir teknik olması dolayısıyla her geçen gün teknolojinin nimetlerinden biraz daha faydalanmaktadır. Kullanılan motor ve uçla..

Devamı

Saç Ekimi Tekniği Teknikleri Ektirme Operasyonu Ameliyatı Nedir Nelerdir Nerde Nasıl Yapılır   Genellikle ense bölgesinden veya vücuttaki saçın çok bulunduğu yerden doku dışına alınıp saçsız alana yerleştirilmesi işlemine saç ektirme veya ekimi denir. Saç ekimi bir tür doku naklidir. Kişinin sadece kendi dokusu ototransplantasyon nakledilir.   Lokal anestezi altında sadece uzman doktor ( plastik cerrah,medikal estetik hekimi ) tarafından içinde canlı sa..

Devamı

Saç Ekimi Ektirme Operasyonu Ameliyatı Sonrasında Yapılması Yapılmaması ve Dikkat Edilmesi Görekenler   Saç Ekimi Ektirme Operasyonu Ameliyatı Sonrasında Yapılması Yapılmaması ve Dikkat Edilmesi Görekenler şu şekilde düşünülebilir; Operasyonu tamamlanan hasta bir şapka kullanarak günlük hayatına devam edebilmektedir. Ancak tıbbi yönden 2-3 gün süre ile dinlenmesi tavsiye edilmektedir. Bu koşulların sağlanabilmesi için, aktif spor yapılmaması 2-3 gün cinsel ilişkiye girilmemes..

Devamı

Saç Ekimi Ektirme Operasyonu Ameliyatı Öncesinde Yapılması Yapılmaması ve Dikkat Edilmesi Görekenler   Saç Ekimi Ektirme Operasyonu Ameliyatı Öncesinde Yapılması Yapılmaması ve Dikkat Edilmesi Görekenler Hususlar; 3 gün Öncesinden itibaren kanı sulandıran asprin heparin gibi ilaç veya haplar ve alkol kullanılmaması gerekir. Operasyona gömlek yada şapka ile gelinmesi uygun görülmektedir.   ..

Devamı

Saç Ekimi Ektirme Operasyonu Ameliyatı Kim Tarafından Nerede Kim Tarafından Yapılmalı Nelere Dikkat Edilmeli   Saç Ekimi Ektirme Operasyonu Ameliyatı uzman hekimler tarafından hemşire ekibi yardımı ile steril bir ameliyathane veya eşdeğeri ortamda gerçekleştirilmelidir. Hukuki olarak cerrahi bir işlem olan saç ekimi sadece plastik cerrahlar, dermatologlar ve cerrahi ekibi tarafından yapılmak zorundadır. Hemşireler ve diğer sağlık personeli sadece operasyona destek olmak i..

Devamı

FUT Saç Ekimi Ektirme Yöntemi Operasyonu Ameliyatı Farkı Avatajı Nedir Nasıl Nerde Yapılır   FUT tekniği yöntemi olarak bilinen  FOLLICULAR UNIT TRANSPLANT operasyonu ameliyatı ensenin üst kısmından iki kulak arasından lokal anestezi altında cerrahi bir işlemle bir doku parçası alınarak uygulanan bir yöntemdir.   Çıkarılan bu parça tekli ve ikili gruplara ayrılır. Ayrılan bu parçalar greftler lokal anestezi ile açılan kanallara yerleştirilir. Doku alınan bölgeni..

Devamı

FUE Saç Ekimi Ektirme Yöntemi Operasyonu Ameliyatı Farkı Avatajı Nedir Nasıl Nerde Yapılır   FUE yöntemi operasyonu olarak bilinen ve son yıllarda  en çok uygulanan yöntemdir. Doğuştan itibaren dökülmeme kodlu olan ense bölgesinden ve kulak üstündeki saçlardan yararlanılarak cerrahi işlem yapılmadan lokal anestezi altında MİCROMOTOR teknolojisi yöntemi ile tek tek saçlı deriden çıkarılması işlemidir. Avantajı: Bu işlemde kesi yoktur ve bu nedenle dikiş gerekmemektedi..

Devamı

EkstraBUL © 2014