Navigation


 

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Dişler için Neler Yapmalı Yemeli Nasıl Hangi Diş Macunu ile Fırçalamalı   Öncelikler nasıl diş fırçalamamız gerektiğini bilmeliyiz. Dişlerimizi aşağıdan yukarı, sağdan sola, diş etlerimizinde fırçalandığından emin olarak temizlemeliyiz. En çok dikkat edilmesi gereken yeterli temizleme süresince fırçanın ağız içinde diş ve diş eti bölgelerinde temizlmediği yerin kalmamasıdır. İç diş bölgelerinin de fırçalandığından emin olmalıyız.   Sağlıklı dişler için m..

Devamı

Kırık Çıkık Tedavisinde En Son Yeni Tekonolojik Cihazlar Gelişmeler   Her geçen gün ilerleyen teknoloji sayesinde diğer hastalıklarda olduğu gibi kırık çıkık tedavisinde de önemli gelişmeler yaşanmaktadır. İnsan vücudunun yenilennmesi onarımı ve tedavisi için kullanılan bu tedaviler daha çabuk ve kolay sağlımıza kavuşmamıza yardım ediyor. Kırık çıkık tedavisinde kullanılan en son ve yeni  teknolojik yöntemlerden bazıları şunlardır; 1- Fonksiyonel immobilizasyon ..

Devamı

Egzama ve Saç Egzaması Nedir Neden Olur Nasıl Tedavi Edilir   Egzama bir çeşit deri iltihabı olarak görülebilir. Birçok etkenden ortaya çıkabilir bunlar arasında; 1- Kullanılan temizlik maddelerinde bulunan uygun olmayan PH ve kimyasallar. 2- Tüketilen gıdalarda bulunan ve allerjiye sebep olan maddeler. 3- Stres ve buna bağlı biyolojik bozukluklar. 4- Kullanılan ilaç ve tedavi ürünlerinin yan etkileri. sayılabilir, ancak nedenleri çoğaltmak mümkündür. Egza..

Devamı

Bağışıklık Sistemi Nedir Doğal Gıdalar Besin ve Yöntemlerle Nasıl Güçlendirilir Korunur   İnsan metabolizması, diğer tüm canlılarda olduğu gibi güçlü bir biyolojik savunma mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma sayesinde vucudumuza sindirim, dolaşım ve diğer biyolojik sistemlerimize giren mikrop, bakteri yada zararlı metabolizmaları etkisiz hale getirir ve vücudumuzdan atarız.   Bu doğal süreçte vücudumuzun kullandığı en önemli kılıç-kalkan doğal olarak tükettiğimiz gı..

Devamı

EkstraBUL © 2014